•  
 •  

neděle 25. srpna 2019 AD

Neděle Desátá po svaté Trojici

 

Kázáním posloužil bratr farář Jan Šoltész.

 

 

Sborová ohlášení

 • dnes v neděli 25.srpna slavíme Desátou neděli po svátku svaté Trojice; bohoslužby se konají jako pravidelně v 9.oo hodin dopoledne; bohoslužbám  předsedá a kázáním slouží bratr farář Jan Šoltész; staršovstvo sboru děkuje za jeho službu
 • dnes odpoledne se budou konat od 14.oo hodin také pravidelné bohoslužby v naší kazatelské stanici v Nýřanech; bohoslužbám bude předsedat a kázáním poslouží bratr Jiří Kantor
 • bratr farář Luděk Korpa dnešní neděli slouží v administrovaném sboru v Merklíně
 • příští pravidelné nedělní bohoslužby se budou konat za týden v neděli 1.září; budeme slavit XI. neděli po svátku svaté Trojice; bohoslužby se konají jako pravidelně v 9.oo hodin dopoledne a podle tradice našeho společenství první neděli v měsíci budeme slavit bohoslužby se svatou večeří Páně;  Celocírkevní sbírka pro Evangelickou akademii. bude v neděli 8.září.
 • ve středu 28. srpna se koná pravidelná porada staršovstva od 17.oo hodin
 • pravidelný program v týdnu  se v prázdninovém období nekoná
 • skautský život v našem společenství po prázdninách začínáme již však v sobotu 31.srpna společně s rodiči a přáteli výpravou do Merklína
 • další pravidelná setkání v týdnu začnou od 9.září
 • náš sbor nabízí od 1.října 2019 pronájem bytu ve sborovém domě ve 4.poschodí; k dispozici je zde byt I. kategorie 2+1 o rozloze cca 75 m2; staršovstvo sboru by rádo spojilo pronájem bytu s ochotou vykonávat drobné domovnické a kostelnické práce
 • ve středu 10 července ve věku 71 let zemřela sestra v Kristu Božena Hirková; bohoslužebné uložení urny se uskutečnilo včera v sobotu 24. srpna od 14.oo hodin na hřbitově v Černošíně; dopoledne se pak konala v našem sboru děkovná bohoslužba zesnulého bratra Jaroslava Kodla
 • Setkání reemigrantů: pozvání reemigrantům a jejich potomkům z různých sborů a církví k 270. výročí založení Husince a Tábora ve Slezsku a Polsku; setkání se uskuteční v Trpístech na hřišti dnes 25. 8. 2019 od 14 hodin
 • po prázdninách začínají také pravidelné večerní bohoslužby s hudebním programem; v neděli 8.září od 17.oo hodin přivítáme v hudební části bohoslužeb komorní pěvecký soubor Ad laetitiam pod vedením bratra Miloslava Esterleho; součástí bohoslužeb bude také vernisáž výstavy: Reformace ve střední a východní Evropě – České země
 • slavnost k 600. výročí shromáždění husitského lidu na hoře Bzí; bude se konat v sobotu 14.září od 11.hodin; odkaz na program 
Příspěvek byl publikován v rubrice Kázání. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.