•  
  •  

neděle 11. srpna 2019 AD 

Neděle Osmá po svaté Trojici

 

Kázáním posloužil bratr farář Jan Šoltész.

modlitba J. Šoltesz

záznam kázání J. Šoltész

 

Sborová ohlášení

  • dnes v neděli 11.srpna slavíme Osmou neděli po svátku svaté Trojice; bohoslužby se konají jako pravidelně v 9.oo hodin dopoledne; bohoslužbám předsedá a kázáním slouží bratr farář Jan Šoltész; staršovstvo sboru děkuje za jeho obětavou službu
  • Staršovstvo děkuje také všem, kteří minulou neděli přispěli do Celocírkevní sbírky Solidarity mezi sbory, která slouží na podporu sborů, které nemohou v plnosti zaplatit příspěvek do Personálního fondu za své kazatele; za náš sbor odesíláme 4 355.-Kč
  • dnes odpoledne se budou konat od 14.oo hodin také pravidelné bohoslužby v naší kazatelské stanici v Nýřanech; bohoslužbám bude předsedat a kázáním poslouží bratr Jiří Kantor; ten také dnes dopoledne slouží v Lestkově a Stříbře
  • bratr farář Luděk Korpa má tento týden dovolenou, zastupuje jej bratr farář Jan Satke z Přeštic
  • příští pravidelné nedělní bohoslužby se budou konat za týden v neděli 18.srpna; budeme slavit Devátou neděli po svátku svaté Trojice; bohoslužby se konají jako pravidelně v 9.oo hodin dopoledne; bohoslužbám bude předsedat a kázáním poslouží bratr Jiří Kantor
  • pravidelný program v týdnu se v prázdninovém období nekoná
  • náš sbor nabízí od 1.října 2019 pronájem bytu ve sborovém domě ve 4.poschodí; k dispozici je zde byt I. kategorie 2+1o rozloze cca 75 m2 Staršovstvo sboru by rádo spojilo pronájem bytu s ochotou vykonávat drobné domovnické a kostelnické práce.
  • pozvánka: Setkání reemigrantů – Pozvání nejen reemigrantům a jejich potomkům z různých sborů a církví k 270. výročí založení Husince a Tábora ve Slezsku a Polsku; setkání se uskuteční v Trpístech na hřišti 25.srpna od 14 hodin; program: zpěvy a vzpomínky na dobu minulou s pohoštěním, přátelským posezením, rozhovory a vzpomínkami, také vzpomínka na ty, kteří nás už předešli, Organizátoři si chtějí také vděčně připomenout strasti a pouti exulantů, kteří pro víru opouštěli svoji vlast a po druhé světové válce se vraceli zpět.
Příspěvek byl publikován v rubrice Kázání. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.