•  
  •  

neděle 2.června 2019 AD – Sedmá neděle velikonoční 

(Exaudi)

                  Bohoslužby se slavením svaté večeře Páně.

biblické bohoslužebné texty: žalm 97
biblický text kázání: evangelium podle Jana 17: 20 – 26
první čtení: novozákonní kniha  Skutků apoštolských 16: 16 – 34
poslání: novozákonní kniha Zjevení Janova 22: 12 – 14,16n,20n

modlitba L. Korpa

záznam kázání L. Korpa

 

Kázáním posloužil bratr farář Luděk Korpa.

 

Sborová oznámení

  • dnes v neděli 2.června slavíme Sedmou neděli velikonoční – Exaudi v 9:oo hodin dopoledne; podle tradice první neděli v měsíci slavíme svatou večeři Páně
  • příští pravidelné nedělní bohoslužby se konají v neděli 9.června; budeme slavit Slavnost seslání Ducha svatého v 9:oo hodin dopoledne; budeme také slavit svatou večeři Páně a při bohoslužbách přijme svátost křtu Zuzana Horká; při bohoslužbách proběhne celocírkevní sbírka pro Diakonii. V naší Diakonii má pomoc mnoho podob, tváří. Letos za naší podpory vznikne u Mateřské a základní speciální školy Diakonie ČCE v Praze 4, kam chodí děti s mentálním postižením i s autismem, nová zahrada s mnoha prvky, kde si žáci procvičí všechny smysly. Loni, v roce 2018, jsme ve sborech ČCE při svatodušních bohoslužbách vybrali a Diakonii poskytli 566 107 Kč na vybavení kuchyně v domově pro seniory v Libici nad Cidlinou.
  • odpoledne se konají pravidelné bohoslužby od 14:oo hodin v kazatelské stanici v Nýřanech; bohoslužbám předsedá a kázáním slouží bratr Jiří Kantor
  • večerní bohoslužby s hudebním programem – viz. pozvánka
  • pravidelný program v týdnu:

   – křesťanský skautský klub dětí v pondělí od 17:15 

   – biblická hodina pro všechny generace ve čtvrtek v 15:oo hodin – rozhovor nad starozákonní apokryfní knihou Béla drak

   – v pátek od 19.oo zkouška pěveckého sboru

   – ve čtvrtek v Nýřanech Biblické příběhy od 18:oo hodin – Skutky apoštolské

  • ve středu se koná pravidelná porada staršovstva od 17:oo hodin, od 19:oo pak otevřená část jednání s rozhovorem o životě našeho sboru
  • celocírkevní archová sbírka darů na Jeronymovu jednotu činila za náš sbor 8 800.-Kč
  • v našem kostele je možné nyní shlédnout výstavu obrazů paní Pavly Sladké – Krajinou světl
  • kuratorium Evangelického střediska v Chotěboři se obrací s prosbou o pomoc při zajištění letních rodinných rekreací: hledají kuchařku nebo kuchaře na hudební běh od 6. července do 20. července 2019; denní mzda 1 000.- Kč; ubytování a stravování ve středisku; výhodou je zkušenost s hromadným stravováním. Dále hledají hospodářky a pomocné síly do kuchyně
Příspěvek byl publikován v rubrice Kázání. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.