•  
  •  

neděle 12.května 2019 AD – Čtvrtá neděle velikonoční 

(Jubilate)

 

Kázáním posloužil bratr farář Jan Šoltész.

modlitba J. Šoltész

záznam kázání J. Šoltész

 

Sborová ohlášení

  • dnes v neděli 12. května slavíme Čtvrtou neděli velikonoční; podle úvodních slov bohoslužby nese latinský název: Jubilate podle Ž 66: Jásejte Bohu, všechny země! Zpívejte chvály k slávě jeho jména; bohoslužby se konají jako pravidelně v 9:oo hodin dopoledne; kázáním posloužil a bohoslužbám předsedá bratr farář Jan Šoltész; staršovstvo děkuje za jeho službu; bratr farář Luděk Korpa dnes slouží dopoledne v administrovaném sboru v Merklíně a odpoledne v kazatelské stanici v Nýřanech, kde se konají pravidelné bohoslužby od 14:oo hodin; dnes zde slavíme bohoslužby se svatou večeří Páně
  • příští pravidelné nedělní bohoslužby se konají v neděli 19.května; budeme slavit Pátou neděli velikonoční – Kantáte v 9:oo hodin dopoledne; po velikonoční přestávce se vracíme k tradici třetí neděle v měsíci, kdy budeme slavit Rodinnou neděli; tématem bude svátost křtu; bohoslužby bude doprovázet také náš sborový eS band
  • pravidelný program v týdnu:

   – křesťanský skautský klub dětí v pondělí od 17:15  

   – biblická hodina pro všechny generace ve čtvrtek v 15:oo hodin; výkladem poslouží bratr farář Jan Šoltész

  • sborová brigáda pro přípravu Noci kostelů se uskuteční příští sobotu 18.května od 9:oo hodin
  • staršovstvo vyhlašuje celocírkevní archovou sbírka darů na Jeronymovu jednotu během měsíce května
  • v našem kostele je možné nyní shlédnout výstavu obrazů paní Pavly Sladké – Krajinou světla
  • v pravidelný čas posledních pátků v měsíci květnu jsme letos opět zváni na Noc kostelů – 24.května, která probíhá již v několika zemích; také náš sbor se již po řadu let této nabídky seznámit veřejnost s naším sborovým životem připojuje
  • mnozí členové naší církve a seniorátu dobře znali bratra faráře Jana Jelínka z Oráčova; příští sobotu 18.května ve 13 hodin bude na kostele ČCE v Oráčově za účasti široké veřejnosti včetně zahraničních hostů odhalena pamětní deska a při této příležitosti se bude konat ekumenická bohoslužba
Příspěvek byl publikován v rubrice Kázání. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.